You are currently viewing Drabiny jednostronne — poznaj ich zastosowanie zalety i możliwości!

Drabiny jednostronne — poznaj ich zastosowanie zalety i możliwości!

Drabina aluminiowa jednostronna posiada wiele zalet, dlatego jest chętnie wybierana przez wielu klientów. Można ją wykorzystać do różnych prac, dzięki temu, że posiada duże platformy robocze, a także pałąk, dzięki któremu będziesz mógł utrzymać równowagę na wysokości. Ten model drabiny jest więc bezpieczny i praktyczny. Dostępna jest ona w wielu wariantach, dlatego drabiny aluminiowe, takie jak 3×7 czy 3×9 są bardzo często spotykane.

Sprawdź zatem, jakie zalety, zastosowanie, budowę oraz możliwości posiadają drabiny rozkładane aluminiowe, jakie proponuje nasza firma Alumaster.

Rozkładana drabina aluminiowa jednostronna niezbędnym element każdego remontu.

Ten model drabiny jest niezbędnym elementem każdego remontu. Jeżeli remont wykonujesz sam we własnym domu, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dzięki temu, że drabiny te posiadają wszystkie normy bezpieczeństwa, a dodatkowo ich właściwości pozwalają na wykonanie różnych prac, jest ona jedną z najchętniej wybieranych drabin. Oczywiście na rynku znajdziesz mnóstwo propozycji tego modelu drabiny w różnych wariantach, dlatego wiele osób ma problem z podjęciem wyboru, na jaki rodzaj się zdecydować. W zależności od tego, co chcesz zrobić w swoim domu, możesz wybrać drabinę o różnych wysokościach i możliwościach. Jeżeli chcesz wyłącznie skupić się na malowaniu poszczególnych pomieszczeń w domu, ciekawym rozwiązaniem będzie wybór drabiny aluminiowej 3×7 lub 3×9, która będzie idealnym rozwiązaniem do wykonania tego typu prac. Niektórzy decydują się na wybór drabiny drewnianej do swojego domu, jednak wybór drabiny jednostronnej aluminiowej jest o wiele bardziej praktyczny. Taki model możesz wykorzystać w różnych przypadkach. Przykładem może być wykonywanie prac na zewnątrz, gdzie często panują niekorzystne warunki atmosferyczne. Źle zabezpieczona drabina drewniana może ulec osłabieniu i zniszczeniu natomiast drabina jednostronna aluminiowa pomimo deszczu, zimna i mrozu w dalszym ciągu będzie miała swoje właściwości. Do wykonywania prac remontowych na zewnątrz domu, ciekawym rozwiązaniem może być wybór drabiny rozkładanej 9m, dzięki której dostaniesz się nawet w wyższe partie domu, w celu wykonania niezbędnych prac.

Drabina jednostronna aluminiowa – zalety.

Jedną z głównych zalet, jaką posiada drabina jednostronna wykonana z aluminium, to przede wszystkim jej waga. Model tej drabiny jest bardzo lekki, dzięki czemu każdy poradzi sobie z jej obsługą. Dodatkowo jest ona kompaktowa i idealnie spieszę się podczas transportu, jak również w przechowywaniu. Ten model drabiny pozwoli Ci wykonać wiele różnych prac, ponieważ dzięki temu, że nie potrzebuje dużej przestrzeni roboczej, można umieścić ją nawet w trudno dostępnych miejscach. Niektóre z tych modeli drabin rozkładanych mają również możliwość stworzenia drabiny rozstawnej, a wtedy taka drabina rozkładana może sięgnąć nawet 9m wysokości roboczej. Dzięki takiej drabinie wykonasz wszystkie prace w domu, jak i poza nim, dlatego jest ona jedną z najchętniej wybieranych. Oprócz tego jest optymalnie wykonana, dzięki czemu nie będziesz czuł bólu stóp oraz dyskomfortu podczas wykonywanej pracy. W naszej ofercie Alumaster znajdziesz wiele ciekawych modeli tego rodzaju drabiny, dlatego zapoznaj się z naszą ofertą.

Na co zwracać uwagę decydując się na zakup drabiny domowej jednostronnej?

Aby praca na wysokości była wygodna, warto postawić na drabinę z szerokimi stopniami. Taki model drabiny pozwoli Ci na swobodne wykonywanie obowiązków. Rozwiązanie to wpłynie również na schodzenie i wchodzenie po stopniach, co dodatkowo polepszy komfort pracy. Aby drabina spełniała wszystkie Twoje wymagania, zdecyduj się na drabinę z pałąkiem, ponieważ będziesz mógł na nim wesprzeć się podczas pracy, co zapobiegnie nadmiernemu obciążeniu organizmu. Warto również zwrócić uwagę na to, aby drabina była wyposażona we wszystkie niezbędne zabezpieczenia. Wybierając drabinę rozstawną aluminiową jednostronną, warto zwrócić uwagę, czy posiada zabezpieczenie przed rozłożeniem się, a także czy drabina posiada stopy antypoślizgowe. Te elementy gwarantują bezpieczeństwo pracy i pozwolą swobodnie poruszać się po drabinie. Zastanawiając się nad zakupem odpowiedniej drabiny, warto pomyśleć nad tym, do czego będziesz ją wykorzystywał. Jeżeli drabina ta będzie wykorzystywana wyłącznie w domu, wystarczy Ci tańszy model, który spełnia normy do użytku domowego. Decydując się jednak na pracę na zewnątrz, warto zastanowić się nad doborem drabiny odpowiednio zabezpieczony przed korozją, ponieważ praca ta będzie odbywała się w różnych warunkach atmosferycznych. Taki rodzaj eksploatacji ma wpływ na żywotność danej drabiny. Model takiej drabiny powinien być łatwy w konserwacji, a co najważniejsze posiadać dodatkowe zabezpieczenia. Kiedy już znajdziesz swój wymarzony model drabiny, wystarczy tylko zakup i już będziesz mógł cieszyć się świetnym produktem w konkurencyjnej cenie w swoim domu.

Z czego zbudowana jest drabina jednostronna?

Drabiny jednostronne używane są do różnych prac. Wykorzystywane są one w domu, jak również przy wielu pracach budowlanych w firmach zajmujących się tego typu zleceniami. Drabiny te posiadają najczęściej bardzo dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. U góry wyposażone są w specjalną szeroką platformę roboczą, abyś przez wiele godzin mógł stać na niej bez uczucia bólu w stopach. Zaopatrzone są dodatkowo w ryflowane stopnie, po których łatwo się poruszać. Wiele tych drabin posiada stabilne i bardzo mocne podłużnice aluminiowe, których celem jest wzmocnienie całej konstrukcji drabiny. Aby drabiny takie były bezpieczne, producenci starają się wyposażyć je we wszystkie dodatkowe zabezpieczenia, takie jak stopki antypoślizgowe czy stopnie antypoślizgowe. Wybierając odpowiedni model, możesz natknąć się na dodatkową blokadę zabezpieczającą przed otwarciem się drabiny podczas pracy. Udźwig takiej drabinę oscyluje w granicach od 120 kg do 150 kg, dlatego jest to drabina przeznaczona dla każdego. Drabinę możesz kupić w wielu wariantach, gdzie głównie możesz skupić się na dobraniu drabiny zgodnie z wysokością roboczą, do jakiej chcesz ją wykorzystać. Mimo tego, że drabina rozkładana aluminiowa posiada wiele wariantów, jej cena jest adekwatna do tego, co oferuje. Posiadają one bowiem wszystkie normy bezpieczeństwa, a dodatkowo wykonane są z wysokiej jakości materiałów oraz na bazie najnowszych technologii. Jeżeli interesuje cię cena różnych modeli drabin składanych aluminiowych rozstawnych jednostronnych, zapoznaj się z naszą ofertą.

Gdzie szukać najlepszych drabin jednostronnych wykonanych z aluminium?

Aby drabina rozkładana była wykonana odpowiednio i w niskiej cenie, warto zakupić wybrany egzemplarz u producenta drabin aluminiowych. Nasza firma Alumaster działa już od wielu lat i dostarcza drabiny na terenie całej Małopolski, w takich miastach jak Kraków, Nowy Sącz czy Tarnów. Oferujemy wysokiej jakości drabiny aluminiowe, które są stworzone na bazie najnowszych technologii i na podstawie obowiązujących norm bezpieczeństwa. U nas znajdziesz wiele ciekawych modeli drabin aluminiowych, jak również drewnianych. Dostępne są modele jednostronne i dwustronne, a także przystawne oraz wiele innych indywidualnych egzemplarzy, które możesz wykorzystać do różnych prac w domu, jak również na budowie i w ogrodzie. Drabiny rozkładane, jakie oferujemy, są wygodne w użytkowaniu i co najważniejsze posiadają konkurencyjną cenę. Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą i sprawdź który model spełni Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz